Predsavzali ste si, že tento rok musí byť lepší ako minulý? Lenže ako to docieliť? Ako zlepšiť svoj život?


V prvom rade si nedávajte žiadne radikálne predsavzatia, ktoré majú otočiť váš život o 180 stupňov už od zajtra. Postačí vám zmeniť svoj pohľad na život aspoň o trochu a sústrediť sa na podstatné veci.

Ak si odpoviete poctivo na niekoľko nasledujúcich otázok zistíte, čo skutočne potrebujete. Zoberte si čistý papier, pri každej otázke sa zastavte a napíšte konkrétne body, v čom sa zlepšíte. Zoberte si papier a píšte:

1. Čo je teraz pre vás najdôležitejšie?

Táto otázka je pre vás veľmi dôležitá najmä vtedy, keď naozaj neviete čo skôr. Uvedomte si vlastné priority a nezaoberajte sa zbytočnosťami. Sústreďte sa na veľké veci. Dáva to životu omnoho väčší zmysel ako by ste si možno mysleli.


2. Ste niekomu za niečo vďační?

Spomeňte si na ľudí, ktorí vám v živote naozaj pomohli. Uvedomte si koľkým ľuďom ste vďační a za čo. Môže to zmeniť váš pohľad aj na seba samých. Priateľskými ľuďmi a dobrými vzťahmi s nimi sa nemôže pochváliť každý. Každú priateľskú pomoc ste si iste za niečo zaslúžili.


3. Robíte niečo pre svoje zdravie?

V zdravom tele, zdravý duch. To, že to nie je len fráza, iste viete aj sami. Vaše fyzické zdravie sa automaticky prejaví aj na vašej nálade. Postačí len, ak si každý deň uvedomíte potreby svojho tela. Počúvate svoje telo pri pocite bolesti, únavy a naopak pri potrebe jesť menej a hýbať sa viac? Uvedomujete si svoj stres? Spite dostatočne dlhý čas? Vaše telo sa nenechá oklamať, všetko si zapamätá a vráti vám to aj s úrokmi obyčajne v ten najnevhodnejší čas. Preto, oplatí sa dobre vychádzať s vlastným telom a zlepší sa vám život, verte mi.


4. Porovnávate svoj život s cudzími?

Myslíte si, že ostatní sú na tom lepšie ako vy? Pokiaľ máte všetko, čo potrebujete a neustále porovnávate svoj život s cudzími, vzbudzujete v sebe čisto negatívne emócie, ktoré zaručene váš život isto nezlepšia. Avšak šťastní ľudia môžu byť pre vás pozitívnou inšpiráciou a motiváciou.


5. Koho vidíte v zrkadle každé ráno?

Nebuďte na seba príliš nároční a kritickí a vždy hľadajte na sebe niečo pekné, či už zvonku, alebo zvnútra.


6.Cítite sa na svoj vek?

Na veku naozaj nezáleží. V každom veku má človek potenciál skúšať niečo nové a zlepšiť život. Najdôležitejšie je to, aby ste robili čo chcete vy a nie čo chcú ostatní. Žite svoj vlastný život. Svoj lepší život. Nie životy druhých.


7. Venujete sa svojim priateľom?

Je pre vás dôležité udržiavať dobré priateľské vzťahy. Uprednostňujte osobný kontakt, alebo aspoň telefonický rozhovor. 


8. Ako trávite svoj voľný čas?

Vaše záujmy a koníčky sú pre vás veľmi dôležité, pretože vám dávajú pocit bezpečia a spokojnosti. Dôležité je nechať sa nadchnúť vždy pre niečo nové a inšpirovať sa tým. Na rozvoj svojej osobnosti potrebujete stále nové podnety a nové zážitky, ktoré sa postarajú o vašu psychickú kondíciu bez ohľadu na váš vek.

9. Koľko času trávite so svojou rodinou?

Spoločné aktivity otužujú vzťahy. Pravidelne strávený čas so svojou rodinou pri jednom stole, zlepšuje komunikáciu v rodine, znižuje stres, dokonca pomáha predchádzať obezite. Pocit spolupatričnosti vám zaručí krajšie vzťahy a deťom v škole lepší prospech. A vám lepší život!Ostáva už len tieto body uviesť do praxe, čo býva zväčša najväčším problémom. Ale vy to isto dáte.. 🙂


Mohlo by vás zaujímať:

16 tipov pre pevnejšie zdravie

Vďačnosť