Rytieri. Žijú ešte medzi nami?

Mnoho žien si myslí, že muži sú v podstate hulváti, ale pravda je taká, že každý muž sa rytier už narodí. Je len otázkou výchovy a kultúry prostredia, či sa rytierske srdce uzavrie a v srdci muža preberú dominantné postavenie iné hodnoty.


Cesta za rytierskym titulom v minulosti nebola jednoduchá. Prví rytieri nemali urodzený pôvod a rytierom sa stali len za statočný čin, alebo vernosť. Rytier bol elitný bojovník, ktorý sa líšil nielen svojím brdením a jazdou na koni, ale predovšetkým systémom hodnôt. Medzi hlavné rytierske zásady patrili okrem statočnosti a lojality aj štedrosť, zdvorilosť a viera.


Emancipácia priniesla aj svoju daň, ktorú my ženy platíme.

Byť ženou je úžasné a je dobré, že si to vieme užiť. Muž a žena sa však od seba líšia, či sa nám to páči, alebo nie. Muži sú evidentne fyzicky silnejší, preto vždy bojovali a chránili ženy a deti.


Nebránime im však v plnení ich rytierskeho kódexu trochu aj my ženy tým, že odmietame ich pomoc? 

Až také jednoduché to nebude. Z našich rodín sa vytrácajú otcovské vzory v dôsledku rozvodov, alebo ich prílišnej zamestnanosti. Chlapci nemajú príležitosť vidieť svojich otcov v hrdinskej situácii. A na mužské práce si rodiny zvyčajne niekoho najímajú. Svojich otcov vidia chlapci pri práci s notebookom, telefónom a ďalšími technológiami. A to sa na rytierstvo nepodobá veľmi.
Napriek tomu muži – rytieri sú pre ženy veľmi dôležití. A aj keď si to mnohé ženy navonok nepriznajú, vo svojom vnútri každá túži po ochrane a bezpečí. A každý muž v jadre svojej bytosti túži ochraňovať a dávať pocit bezpečia ženám.
To, či sa muž rytierom stane, záleží aj od toho, nakoľko sa nenechá ovplyvňovať vonkajšími vplyvmi a počúva svoje rytierske srdce. 
Takže muži, buďte rytiermi!

A tu je u 5 našich jednoduchých tipov ako sa stať rytierom:

  1. Za každých okolností sa snažte byť veľkorysí a skladajte ženám poklony nakoľko je to len možné.
  2. Nepokukujte po iných ženách, keď večeriate s tou svojou. Je to prejav nezdvorilosti. Aj keď je to normálne že sa vám ženy páčia, ale keď ste so svojou partnerkou, majte oči len pre ňu.
  3. Na strane druhej, buďte zdvorilí aj k cudzím ženám. Pozdrav či ospravedlnenie vás predsa nič nestoja.
  4. Chráňte ženy. Stojte pri nich, keď majú problém, snažte sa ich aspoň vypočuť a poradiť im.
  5. Buďte loajální. Nie je nič krajšie, ako keď je muž svojej žene a rodine verný.

Myslím si, že muži by mali počuť od žien, že o ich pomoc stoja, že ich potrebujú, nie preto, že bez nich nevedia žiť, ale preto, že to patrí k partnerstvu. Že obdivujú ich silu a rozhodnosť. A podobné vlastnosti… 🙂


Mohlo by vás zaujímať:

Tajomstvo porozumenia