Stretnete sa s ním všade. Doma, aj na pracovisku. Dokonca je s vami aj na dovolenke. 

Náš každodenný stres

Nerobte prosím paniku. 

Ten krátkodobý stres vás môže vyburcovať k vyšším výkonom, teda je užitočný. K lekárovi vás dovedie až ten dlhodobejší stres.

Aby ste stres úspešne zvládli, je dôležité si uvedomiť, že jeho vplyv sa neobmedzuje len na psychiku, ale jeho následky môžu byť ďalekosiahle aj v somatickej oblasti. Ľudia vystavení dlhodobému stresu sú viac precitlivelejší, podráždenejší, nesústredení, nevyspatí a teda v konečnom dôsledku menej efektívni, čo komplikuje situáciu nielen im samotným, ale aj ich okoliu.

Somatizujúce prejavy stresu sú: búšenie srdca, vysoký krvný tlak, tráviace ťažkosti až žalúdočná neuróza. 

Ak sa silný stres dlhodobo nerieši, môže viesť až k tetanii, panickým atakom a vyhoreniu.  A takýto stav si určite nikto z nás nepraje zažiť.

Ako teda stres poraziť? 

Na stres sa dá zaútočiť z viacerých frontov. Aktívne ho oslabíte pohybom, vhodnou stravou, kvalitným spánkom a relaxom. Nájdite si čas pre seba a svoje záujmy. 

V boji so stresom vám pomôže aj obmedzenie alkoholu, cigariet ale aj kávy.

Skúste  siahnuť aj po vhodných doplnkoch výživy. Existujú dnes už veľmi kvalitné, prírodné výživové produkty. Aj tu platí to, že tie lacnejšie užívať sa neoplatí. Stavte na vyššiu kvalitu. 

Vynikajúce môžu byť napríklad včelie produkty.

Včelí peľ, materská kašička majú svoje, zatiaľ stále nedocenené benefity, ktoré vám môžu pomôcť lepšie stres zvládnuť.

Nepodceňujte ani vitamíny a minerály. V boji proti stresu, môžu zohrať významnú úlohu. Dnes sú na trhu v ponuke veľmi kvalitné, prírodné výživové produkty. 

Kombináciou vyššie uvedeného, ste v boji so stresom takmer neporaziteľní. 

A ak k tomu pridáte lásku, žiaden stres vás neskolí.