Už len pri pomyslení na všetky tie prípravy na Vianoce sa nám sťaží dýchanie. Je to úplne prirodzené.  Panike môžeme však predísť včasným a rozumným naplánovaním si priorít celej prípravy na Vianoce.

Darčeky.

To je asi to prvé, čo každému napadne pri myšlienke na Vianoce. Darovať vhodný darček nie je až také jednoduché, preto si to vyžaduje čas na premýšľanie a značnú dávku kreativity. Aj malým darčekom môžete veľmi potešiť. A o to práve na Vianoce ide. 
Darčeky sa snažte nakúpiť včas.

Ja osobne sa vždy snažím byť pripravená včas, ale občas ma tá posledná chvíľa zaskočí…

Ak hľadáte inšpiráciu, určite si prečítajte 10 tipov pre výber vhodného darčeka.


Upratovanie.


Začnite prácami, ktoré nebude treba robiť opakovane a miestami, ktoré sú menej na očiach. Zvážte, koľko toho chcete urobiť a v akom časovom slede. Nepomôže vám, ak bude na Vianoce celý dom uprataný, ale vy budete tak vystresovaná, že to vaše okolie pocíti značne.Zabudnite na dokonalý poriadok pri deťoch, pretože neporiadok vaše deti nevidia, ale iba to, že sa usmievate. Iba vtedy budú šťastné.
Takisto nie je hanbou niekoho si na upratovanie najať. Vy budete odbremenení a niekto možno tie peniaze potrebuje oveľa viac.


Výzdoba. 

S vianočnou výzdobou môžete začať už od začiatku decembra. Pokojne si môžete zavesiť svetielka na už umyté okná. Je len na vás, kedy ich potom rozsvietite. Postupne s pribúdajúcou vianočnou náladou, aj vaša kreativita sa odviaže. Dôležité je, aby ste zdobili s radosťou, nie na poslednú chvíľu v strese a zhone.


Pečenie.

S pečením môžete začať aj oveľa skôr, ako si možno myslíte. Zvlášť medovníčky si to priam vyžadujú. Aby vydržali až do Vianoc, napečte ich v dostatočnom množstve, alebo ich radšej niekam ukryte. Podobne aj linecké koláčiky nemajú problém vydržať dlhšie.
Nie je nutné napiecť desať druhov zákuskov na poslednú chvíľu. Toľko aj tak skonzumovať počas Vianoc nestihnete.

Inšpirujte sa článkom Vôňa vianočného pečiva


Nákupy.

Nákup potravín si tiež neodkladajte na poslednú chvíľu, pretože by sa kľudne mohlo stať, že nie všetko, čo potrebovať budete, aj kúpite. Okrem toho sa tak vyhnete značnému stresu a nepríjemným tlačeniciam v supermarkete. Nakúpte si najprv potraviny, ktoré sa vám nepokazia a ktoré nestratíte. Posledný nákup, zeleninu a ovocie, urobte už v menšom obchode.

Ak chcete na Vianoce priať ľuďom pokoj, musíte ho sami prežívať.
Najjednoduchšou cestou, ako prežiť Vianoce pokojne, je nájsť si čas a prehodnotiť priority. Či už nasilu, alebo prirodzene.

Tak, šťastné a veselé 🙂